středa 26. června 2024

Carlos Alcaraz přetlačil jedničku Sinnera, ve finále vyzve Alexandera Zvereva

Německý tenista si po obratu poradil s Norem Ruudem

• Do třetice. Španěl Alcaraz je ve finále Grandslamu potřetí, v Paříži je to poprvé.

Nahoru dolů. Paříž viděla skvělou a také dlouhou bitvu o prvního finalistu Rolland Garros. Nakonec, po čtyřech hodinách a sedmi minutách, mladou světovou jedničku Jannika Sinnera přetlačil ještě mladší tenista - Carlos Alcaraz.

Jednadvacetiletý Španěl přitom začal souboj mizerně. Prohrál lehce první set 2:6 a ve druhém ztratil první dva gemy. Jenže pak otočil skóre na 5:2 a sadu dotáhl na svoji stranu. O jeden rok starší Sinner najednou nevypadal dobře, omezovaly jej křeče do rukou. Prohrál servis na začátku třetího setu, jenže - vzápětí si vzal dvě podání soupeře za sebou a na světelné tabuli najednou svítil stav 2:1 na sety pro nastupující světovou jedničku.

Ale protože bylo asi zvratů málo, Alcaraz využil jediný brejkbol za stavu 5:4 a semifinálový duel mohl pokračovat pátým setem. V něm šel španělský tenista rychle do trháku 3:0 a náskok již udržel.

„Musíte se naučit mít radost i z toho, když při zápase trpíte. Zejména na antuce a tady na Roland Garros. Hrají se dlouhé výměny, čtyřhodinové zápasy na pět setů. Musíte bojovat i trpět," prozradil finalista recept na úspěch.

Carlos Alcaraz bude v nedělním finále ´trpět´ proti Alexandru Zverevovi. Německý tenista dokázal otočit zápas s Norem Ruudem, který si tak třetí finále za sebou v Paříži nezahraje.