V chráněné krajinné oblasti Broumovskou nově mezi poli meandruje skoro jeden a půl kilometru dlouhé koryto pravostranného přítoku Vižňovského potoka.
Kromě toho ale také v minulém roce v okolní nivě vzniklo na 50 tůní a mokřadů. Na 1 800 metrech čtverečních vodohospodáři vytvořili 35 mikrotůní a mokřadů a 15 tůní. Plocha je tak členitější a nabízí vhodný biotop živočichům, kteří jsou na vodu vázaní. Tůně jsou velké, neprůtočné i průtočné a závislé na hladině podzemní vody v nivě. Voda krajině pomáhá adaptovat se na klimatickou změnu.

V meadry vodohospodáři Lesů České republiky proměnili kdysi uměle napřímené a zahloubené koryto řeky Stěnavy ležící nedaleko hranic s Polskem u obce Vižňov. „Voda se při zvýšení hladiny během přívalových srážek přirozeně rozleje do krajiny, takže tím níže v povodí předcházíme bleskovým povodním,“ říká Zbyněk Morkus, vedoucí správy toků pro oblast povodí Labe. Část napřímené trasy koryta vodohospodáři změnili podle charakteru toku i území. Část vegetace i řadu překážek v toku, například naplavené dřevo, ale zachovali.
Proměna krajiny vyšla na 2,3 milionu korun,