Brno se výhrou v Litvínově dostalo na dostřel nejlepší čtyřce

V utkání 42. kola Tipsport extraligy vyhráli hokejisté Brna na ledě Litvínova 2:3 a ztrácí už jen dva body na čtvrtou příčku, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Litvínov doma nestačil na Kometu Brno

• Litvínov doma nestačil na Kometu Brno

Čtvrteční utkání 42. kola Tipsport extraligy nabídlo atraktivní souboj mezi čtvrtým Litvínovem a Kometou Brno, která by se ráda mezi nejlepší čtyři týmy extraligy probojovala a zajistila si tak přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Duel přinesl podle očekávání vyrovnanou bitvu okořeněnou spoustou střel na obou stranách. Jako první pálil ostrými v páté minutě hostující Moses. Jenže krátce po první přestávce dokázal odpovědět Kaše.

Poslední dějství otevřel v přesilové hře ranou z levé strany Koblasa a strhl tak vedení na stranu domácích. Poslední slovo měla ale Kometa, konkrétně Kristián Pospíšil, který nejprve ukázkovou pumelicí ve 46. minutě srovnal a necelých pět minut před koncem pečetil výhru Komety 3:2.

Brno se tak vyhouplo na pátou příčku tabulky a od čtvrtého místo ho dělí jen dva body.

HC VERVA LITVÍNOV – HC KOMETA BRNO 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. D. Kaše (Zeman, O. Kaše), 41. Koblasa (Jaks) – 5. Moses (Okál, Zbořil), 46. Pospíšil (Kollár), 56. Pospíšil (Moro).