úterý 2. července 2024

Bouzková nestačila na světovou jedničku

Marie Bouzková neuspěla proti světové jedničce Polce Ize Šwiatekové a po prohře 4:6, 2:6 na Rolland Garros končí.

Marie Bouzková

• Marie Bouzková

Česká tenistka Marie Bouzková nestačila na obhájkyni titulu Igu Šwiatekovou a mezi šestnáct nejlepších hráček nepostoupila.

Na Bouzkovou čekal ve třetím kole dvouhry na Rolland Garros těžký úkol, porazit světovou jedničku. Pětadvacetiletá Češka v úvodu utkání Polce statečně vzdorovala. Z nepříznivého stavu 2:5 se jí podařilo snížit na 4:5, více ale už bylo nad její síly. První set česká hráčka prohrála 4:6.

V druhé sadě se dostala Polka do rychlého vedení 4:0. Bouzková sice odvrátila tři mečboly, ale další dokázala Šwiateková využít a ukončila zápas po jedné hodině a třiceti pěti minutách.

„Myslím, že to byl dobrý zápas, dobře jsem se do toho dostala. Začátek byl dobrý, s tím jsem spokojená. Držela jsem s ní krok, ale ona ukázala, proč tady hraje tak dobře,“ sdělila webu tenisovysvet.cz Bouzková.

Šwiateková výhrou nad Bouzkovou stylově oslavila své 23. narozeniny. Bouzková si postupem do třetího kola vylepšila své maximum na pařížské antuce.

Iga Šwiateková (POL, 1.) – MARIE BOUZKOVÁ (42.) 6:4, 6:2

Zdroj: tenisovysvet.cz