Boston rozjel semifinále vítězně. Byla to ale pořádná fuška

Indiana sahala po výhře, v prodloužení ji sestřelil Tatum

Boston táhl skvělý Jayson Tatum.

• Boston táhl skvělý Jayson Tatum.

Velká škoda pro překvapivého semifinalistu, úleva pro vítěze základní části. Indiana v závěru prvního zápasu série držela těsný náskok na palubovce Bostonu. Jenže v poslední půlminutě dvakrát ztratila míč a Jaylen Brown trojkou z rohu přes obránce poslal zápas do prodloužení.

Především v něm pak úřadoval Jayson Tatum, deseti body v nastavení překlopil bitvu na stranu favorita. Střelec Celtics nasbíral celkově 36 bodů. Boston tak vede 1:0 na zápasy, série se hraje na čtyři vítězství.

„Měl jsem si těch deset vteřin před koncem vzít timeout, abychom si naplánovali, jak vyhodit z autu a trestnými hody zápas rozhodnout. Místo toho jsme ztratili míč,“ litoval promarněnou šanci v závěru základní hrací doby trenér Indiany Rick Carlisle.

NBA - semifinále play-off:

Boston Celtics – Indiana Pacers 133 – 128 po prodloužení (117 – 117), stav série 1:0