Boston má druhou výhru ve finále. Byla to ale těžká písemná práce

Dallas sehrál ve druhém finále mnohem vyrovnanější partii

Celtics znovu porazili Dallas a v sérii vedou 2:0.
Zdroj: profimedia

• Celtics znovu porazili Dallas a v sérii vedou 2:0.
  • Zdroj: profimedia

Basketbalisté Bostonu vyhráli i druhý domácí zápas finálové série s Dallasem. I díky 26 bodům a 11 doskokům Jrue Holidaye přetlačili tým z Texasu 105:98. Hostům nestačil ani tripl Luca Dončiče, složený z 32 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí.

V TD Garden se ale tentokrát hrál mnohem vyrovnanější duel. Mavericks vedli rychle 13:6, ve druhé čtvrtině 35:29 a ještě 47:46. Ve druhé půli se skóre začalo přetáčet na stranu domácích. Dallas ještě posunul stav na 55:54, ale pak Celtics utekli na 80:67. V poslední čtvrtině Boston držel náskok kolem 10 bodů a když se rozdíl posunul na 103:89, vypadalo vše jasně.

Jenže Mavericks ještě zabrali. Sedmkrát za sebou trefili koš a Celtics za tu dobu neuspěli ani jednou. Najednou bylo skóre 103:98 a ještě necelá minuta do konce. Dallas měl míč v držení, P.J. Washinton chtěl zasmečovat a Derrick White na hranici faulu jeho pokusu zabránil. „Z našeho pohledu to vypadalo jako faul, ale zapískáno nebylo, takže to faul nebyl," suše konstatoval kouč Dallasu Jason Kidd. Domácí si poté zbytek utkání pohlídali.