pátek 25. října 2024

Boleslav musí skousnout krutou prohru v pohárech

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v domácím utkání Evropské konferenční ligy s Luganem 0:1.

Patrik Vydra si proti Luganu vybral smolný den.

Zdroj: ČTK / Petrášek Radek

• Patrik Vydra si proti Luganu vybral smolný den.
  • Zdroj: ČTK / Petrášek Radek

Mladá Boleslav vedená švédským trenérem Andreasem Brännströmem nepodala na úvod Evropské konferenční ligy příliš přesvědčivý výkon, když prohrála na hřišti arménského FC Noah 0:2.

Před domácím publikem si jistě chtěli Mladoboleslavští napravit reputaci. Jenže ani proti švýcarskému Luganu bodovat nedokázali. Jedinou branku utkání si připsal v závěru prvního poločasu Renato Steffen, který se dostal odraženému balonu a nedal gólmanovi Trmalovi nejmenší šanci.

Druhý rozhodující okamžik přišel deset minut před koncem zápasu. Mladá Boleslav dostala výhodu pokutového kopu, k jehož exekuci se v těžké situaci postavil mládežnický reprezentant Patrik Vydra. Jeho ránu k pravé tyči ale gólman soupeře vystihl. Kuriózní situace nastala o necelé dvě minuty později, když VAR rozhodl o opakování penalty, protože brankář Saipi předčasně opustil brankovou čáru. Míč si vzal znovu Vydra a nasměroval ho tentokrát do druhého rohu, jenže i tentokrát byl Saipi na místě.

Boleslav tak musí skousnout krutou prohru v zápase, v němž sahala minimálně po bodu za remízu.

„Prohra je pro nás krutá ztráta. Čelili jsme dobrému týmu, technicky nadanému, vsadili jsme na brejky, což se nám v první půli dařilo. Penalta přišla v době, kdy jsme měli hru pod kontrolou, proměnit ji, jistě by to vlilo do mužstva energii v úspěšné pokračování. Chybí nám řešení detailů, které nás stojí ztrátu bodů. Je těžké opouštět hřiště, když nedáte penaltu,“ řekl mladoboleslavský trenér Andreas Brännström