Bílý dům uvedl, že zveřejní přibližně 13 173 spisů. Na internetu je nyní veřejně přístupných více než 97 % záznamů z této sbírky.
Od dokumentů se neočekávají žádná velká odhalení, historici však doufají, že se o údajném atentátníkovi dozvědí více.
Kennedy byl zastřelen během návštěvy Dallasu ve státě Texas dne 22. listopadu 1963. Podle zákona z roku 1992 musela vláda zveřejnit všechny dokumenty o atentátu do října 2017. V roce 1964 vyšetřovatelé vypátrali, že Kennedyho zabil Lee Harvey Oswald, občan USA, který dříve žil v Sovětském svazu, a že jednal sám. Byl zabit ve sklepě dallaského policejního ředitelství dva dny po svém zatčení.
Ve čtvrtek vydal prezident Joe Biden exekutivní příkaz, kterým povolil nejnovější zveřejnění. Uvedl však, že některé spisy budou v zájmu ochrany před možnou "identifikovatelnou újmou" drženy pod pokličkou až do června 2023.
Národní archiv USA uvedl, že 515 dokumentů zůstane utajeno v plném rozsahu a dalších 2 545 dokumentů bude utajeno částečně.
Smrt JFK vyvolala nespočet konspiračních teorií. Minulý čtvrtek CIA opět uvedla, že americká špionážní agentura Oswalda "nikdy neangažovala" a informace o něm americkým vyšetřovatelům nezatajovala.
Akademici a teoretici zabývající se životem JFK doufali, že nejnovější zveřejnění odhalí více informací o Oswaldově činnosti v Mexico City, kde se v říjnu 1963 setkal s důstojníkem sovětské KGB.
Bílý dům uvedl, že zveřejnění spisu umožní veřejnosti lépe porozumět průběhu vyšetřování atentátu.