čtvrtek 18. července 2024

Bílý dům: Za sestřelenými objekty nejsou vetřelci z vesmíru

Generál Glen VanHerck, který velí Severoamerickému velitelství protivzdušné obrany, výslovně nevyloučil, že by v případě tří sestřelených objektů mohlo jít o vetřelce z vesmíru. Jeho slova ale vyvrátil mluvčí Bílého domu.

Fo5i_IkaAAIuFxJ

Část ze sestřeleného čínského balonu.
Zdroj: Twitter

  • Část ze sestřeleného čínského balonu.
  • Zdroj: Twitter

„Mohu vyloučit jakoukoli mimozemskou aktivitu. Objekty byly bez posádky, nebyly ovládané, pohybovaly se patrně s prouděním vzduchu, a nikam nevysílaly signály,“ vyvrátil tvrzení generála bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby.

Kirby také řekl, že sestřelení tří objektů je třeba oddělit od sestřelení čínského špionážního balónu 4. února. „V případě čínského balónu víme kudy se pohyboval, kam mířil a jaký měl účel,“ řekl a doplnil, že tři později sestřelené objekty nad USA a Kanadou byly menší, pohybovaly se v nižší výšce, která by mohla ohrozit komerční leteckou dopravu, a mají nejasný původ.

Americká armáda už získala část trosek čínského špionážního balonu. Američanům ani Kanaďanům se zatím nepodařilo najít trosky dalších tří sestřelených neidentifikovaných objektů, které americké stíhačky sestřelily nad Aljaškou, Huronským jezerem a kanadským teritoriem Yukon.

Související

UFO
Světové dny

Den UFO

profimedia-0763791193
Zahraniční

Na Soul letěly severokorejské balony, do Japonského moře zase raketa

Cliche_Hacker_and_Binary_Code_(26946304530)
Ekonomika

Nizozemci odhalili kyberšpionáž z Číny. Terčem byly západní podniky i vlády

GPvqxCRWkAArDDJ
Zahraniční

Severokorejcům vadí K-pop. Na jih zase poslali balony s exkrementy