čtvrtek 18. července 2024

Biden očichával premiérku, salutoval Zelenskému a propásl seskok padákem

Vystupování amerického prezidenta Joea Bidena znovu vyvolalo otázky o jeho zdravotním a duševním stavu. Jeho chování na summitu G7 bylo podivné.

profimedia-0881573934

Americký prezident Joe Biden při summitu G7 v Itálii.
Zdroj: Profimedia

  • Americký prezident Joe Biden při summitu G7 v Itálii.
  • Zdroj: Profimedia

Zdravotní a duševní stav amerického prezidenta Joea Bidena je znovu předmětem nejrůznějších spekulací, před prezidentskými volbami se z něj stává ožehavá věc. Přestože Bidenův tým tvrdí, že se prezident těší dobrému zdraví, které mu dovolí další čtyřleté setrvání v Bílém domě, záběry, které pocházejí ze včerejšího summitu nejvyspělejších ekonomik světa G7 v Itálii, vypovídají o opaku. Na snímcích je vidět nepřítomně se usmívající Biden, který netuší, co se kolem něho děje.

Americký prezident s delegací sledoval seskok padákem, ale když parašutista přistál, vypravil se Biden opačným směrem, zjevně pogratulovat jeho kolegovi. Na správnou stranu jej musela otočit až italská premiéra Giorgia Meloni. S ní se Biden dopustil dalšího faux pas, když ji po přivítacím polibku začal očichávat. Při setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenskym zase začal salutovat.

Špatný Bidenův zdravotní stav je ve Spojených státech veřejným tajemstvím a také důvodem, proč předvolební preference jeho výhře zrovna nenahrávají. Prezident si už nějakou dobu plete jména, mluví z cesty a celkově působí zmateným dojmem.

Autor: Jan Skala

Související

horko
Zahraniční

Extrémní vedra a požáry sužují jižní Evropu

49385647696_e99a92bc59_b
Zahraniční

Biden připustil, za jakých okolností by skončil. Kdyby mu to řekli lékaři nebo Bůh

profimedia-0890219718
Zahraniční Volby USA

Trumpa podporují i jeho vyzyvatelé. Přidala se Haley a DeSantis

Benátky
Zahraniční

Benátky plánují zdvojnásobit turistický poplatek