Berlín zažil arabskou noc. Demonstranti z řad migrantů se znovu dožadují chalífátu

Německo zažilo další nepokojnou noc, kdy v Berlíně řada demonstrantů protestovala na podporu Palestiny. Někteří znovu a opakovaně volali po zřízení chalífátu.

profimedia-0868403690

Chalífát Německo není utopií. Volání po něm zaznívá z řady demonstrací.
Zdroj: Profimedia

  • Chalífát Německo není utopií. Volání po něm zaznívá z řady demonstrací.
  • Zdroj: Profimedia

Berlínská čtvrť Neukölln je dnes už místem, kam běžný Němec chodí pouze s nejvyššími obavami. Za poslední roky ji zcela ovládly gangy migrantů, kteří stále častěji a agresivněji vyjadřují své názory, kdy k mnohem větší radikalizaci došlo se začátkem války v Pásmu Gazy. Přes odpor německých úřadů se tento nešvar nedaří eliminovat, což jasně prokázala i noc na dnešek, kdy právě v této čtvrti hlavního města Německa došlo k demonstraci propalestinských sil, kteří vyjadřovaly podporu hnutí Hamás a vykřikovaly antisemitská hesla. Demonstranti pak zapálili kontejnery na odpadky.

Druhá z demonstrací se v noci na dnešek sešla na ústředním berlínském náměstí Alexanderplatz. Tam se ozývalo volání po ustavení chalífátu v Německu. Ten však tamní zákony neumožňují, protože by to znamenalo spojení vládních a náboženských složek a vládu nad zemí by převzal duchovní vůdce, chalífa. Tyto tendence z řad migrantů jsou však stále zřetelnější a volání po chalífátu sílí.

Velmi činná je v tomto případě organizace Muslim Interaktiv, která svolala začátkem května několikatisícovou demonstraci v Hamburku, kde kromě volání po zřízení chalífátu zaznívali urážky Izraele.

Autor: Jan Skala

Související

EU2024BE_240219_FAC_Council_JNZT_0096
Zahraniční

Julija Navalná nesmí do Ruska. Soud na ni vydal zatykač

profimedia-0888544532
Zahraniční

Po ruském ostřelování nemocnice si Izrael vzal na paškál školu v Pásmu Gazy

448223043_1050307219800111_5104929372957122318_n
Zahraniční

Velká Británie se chystá na uznání Palestiny. Starmer potvrdil její právo

Damage_in_Gaza_Strip_during_the_October_2023_-_29
Zahraniční

Konec války je možná na dosah. Hamás přijal americký jednací návrh