Benešova vila bude od května přístupná šest dní v týdnu

Od první května bude Benešova vila otevřena šest dní v týdnu. Při loňské sezoně se změna osvědčila.

Benešova vila

Benešova vila
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Benešova vila
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Od 1. května di 30. září bude Benešova vila v Sezimově ústí otevřena pro veřejnost šest dní v týdnu, vždy od úterý do neděle od 9 do 16 hodin. Změna v otevírací době je reakcí na loňský úspěch, kdy vilu navštívilo více než 11 tisíc lidí. Výjimečně bude Benešova vila uzavřena pro veřejnost od 23. do 27. září kvůli organizaci divadelního představení.

Připomenutí odkazu významného prvorepublikového politika Edvarda Beneše nabízíme i letos ve spolupráci s Husitským muzeem. Plníme tak přání jeho ženy Hany Benešové, která chtěla, aby byla vila přístupná veřejnosti,“ uvedla vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková.

Prohlídka nevyžaduje rezervaci předem, ale pro skupiny nad 15 osob se doporučuje předem rezervovat návštěvu v pokladně Památníku. V říjnu se otevírací doba změní a vila bude otevřena jen o státním svátku 28. října.

Poslední vstup je možný do expozic do 15 hodin a vstupenky je možné zakoupit nejpozději 60 minut před koncem provozní doby. Přístup k hrobce Edvarda Beneše v dolní zahradě bude otevřen do 31. října 2024.

Autor: Šimon Mitro

Související

Zámek Štiřín
Domácí

Zámek Štiřín je na prodej za tři miliardy

Český Krumlov
Domácí Tipy na výlety

Český Krumlov vábí turisty řadou akcí. První začne tento víkend

Nostický palác
Domácí Tipy na výlety

Festival Open House otevře veřejnosti i Nostický palác

Vydra říční
Krimi

Muž chytil vydru a držel ji na chatě ve výběhu. Hrozí mu tři roky vězení