čtvrtek 19. září 2024

Běloruska Sabalenková ovládla prestižní Cincinnati bez ztráty setu

Běloruska porazila ve finále Američanku Pegulaovou 6:3 a 7:5 a posune se na druhé místo ve světovém žebříčku

Zdroj: profimedia

• Aryna Sabalenková se jednoznačným triumfem bez ztráty setu skvěle naladila na blížící se US Open.
  • Zdroj: profimedia

Aryna Sabalenková potvrdila skvělou formu na tvrdém povrchu v Cincinnati a ve finále prestižní tisícovky porazila Jessicu Pegulaovou ve dvou setech 6:3 a 7:5. Běloruska během turnaje neztratila ani set, přitom v jeho průběhu kromě finálové soupeřky narazila na samé elitní konkurentky: Elinu Svitolinovou, Ljudmilu Samsonovovou a v semifinále na světovou jedničku Igu Šwiatekovou.

Sabalenková byla ve finále výborná na servisu, ztratila v nich pouze devět bodů. Zápas se mohl zlomit ve druhém setu, když Běloruska podávala za stavu 5:4 na vítězství, ale Gauffová využila jediný brejkbol v utkání a srovnala na 5:5. Sabalenková si však vzala brejk okamžitě zpět a při dalším podání už se nemýlila.

Šestadvacetiletá tenistka při generálce na US Open získala druhou trofej od triumfu na lednovém Australian Open a posune se v žebříčku na druhé místo před Coco Gauffovou. Američanka Pegulaová prohrála po devítizápasové vítězné sérii a zůstane na šestém místě.