Barbie je 14. nejúspěšnějším filmem v historii

Růžový hit letošního léta je aktuálně 14. nejúspěšnějším filmem všech dob. Velmi se jí daří i v Česku, kde je jedničkou letošního roku.

Margot Robbie jako Barbie

Margot Robbie jako Barbie
Zdroj: Warner Bros.

  • Margot Robbie jako Barbie
  • Zdroj: Warner Bros.

Barbie je nezastavitelným fenoménem letošního roku, který už letos žádný film s největší pravděpodobností nepřekoná. Celosvětové tržby se přehouply přes hranici 1,4 miliardy dolarů, díky čemuž je aktuálně na 14. místě historického žebříčku. Na 13. místo v podobě dvojky Ledového království ji schází necelých 50 milionů, které i díky týdennímu nasazení do amerických sálů IMAX od 22. září by mohla zvládnout. Na loňský hit Top Gun: Maverick na 12. místě se však již zřejmě nedotáhne.

Růžový hit je jedničkou ve světě i v Česku. Z českých kin vydolovala přes 127 milionů korun a v tuzemských kinosálech si letní komedii s oživlou panenkou užilo více než 681 tisíc diváků. To je o 165 tisíc diváků více, než ONEMANSHOW: The Movie na aktuální druhé příčce letošního žebříčku. Kazmovi se podařilo překonat Oppenheimera o 26 tisíc diváků, ale vzhledem k vytrvalosti a stále narvanému sálu IMAX na pražské Floře by strůjce atomové bomby mohl ještě rychle uvadajícího Kazmu dohnat.

ONEMANSHOW už nasbíralo více diváků než tuzemské hity Poslední aristokratka, Po strništi bos, Padesátka či Zátopek. Zatímco Barbie již překonala blockbustery jako Spider-Man: Bez domova, Avengers: Infinity War či Fantastická zvířata a kde je najít.

Autor: Šimon Mitro
Zdroj: Box Office Mojo, Kinomaniak

Související

Stvořitel
Film a TV Kino

Září v kinech: Dvě impozantní sci-fi a filmové návraty

Kazma ve filmu ONEMANSHOW: The Movie
Film a TV Kino

Kazma a další rekord. Jeho film slaví největší propad v historii

ONEMANSHOW: The Movie
Film a TV Kino

Kazma slaví. ONEMANSHOW vidělo rekordních 291 tisíc diváků

Margot Robbie a Ryan Gosling ve filmu Barbie.
Film a TV Kino

Barbie vidělo více než půl milionu diváků. Stala se jedničkou letošního roku