Baráž o MS: Češi v Rumunsku těsně prohráli

Národní tým ztrácel v druhé půli již sedm branek, nakonec veze do odvety minimální ztrátu

Střelec. Tomáš Piroch byl v Rumunsku stoprocentní.
Zdroj: handball.cz

• Střelec. Tomáš Piroch byl v Rumunsku stoprocentní.
  • Zdroj: handball.cz

Hrozila ostuda, čeští házenkáři se ale v závěru středečního zápasu v rumunském Baia Mare vzchopili a sahali po vyrovnání. Porážka 30:31 jim dává velmi slušné šance do nedělní odvety. Lepší z dvojice postoupí na světový šampionát na začátku roku 2025.

„Rumunsko je opravdu nebezpečný tým, zejména na domácí půdě a budeme si muset na něj dát pozor," upozorňoval už před duelem trenér reprezentace Xavier Sabate. A soupeř jeho obavy potvrdil.

Začátek úvodního duelu baráže přitom čeští házenkáři zvládli obstojně. Sice čekali šest minut na vstřelení prvního gólu, pak se ale dostali do vedení 6:4. Poté se však hosté zasekli v ofenzívě a do kabin směřovali s nepříjemným mankem 11:15. Po změně stran domácí házenkáři, hnáni bouřlivým publikem, navyšovali náskok až na 15:22.

Až sedmigólová ztráta vyburcovala české házenkáře ke kolektivnějšímu výkonu, v útoku byl zásadní příspěvek Tomáše Pirocha, který vstřelil z devíti střel devět branek. Češi v úplném závěru sahali po remíze, nakonec, vzhledem k průběhu střetnutí, odvážejí přijatelnou porážku 30:31. Odveta v brněnské Winning Group odstartuje v neděli 12. května od 16:30 hodin.

Světový šampionát bude hostit trojice zemí Dánsko, Norsko a Chorvatsko od 14. ledna do 2. února 2025. Reprezentace se může představit na MS po deseti letech.