pondělí 16. září 2024

Baník zdolal Liberec, Budějovice zůstávají bez bodu

V neděli se kvůli odkladům hrála jen dvě utkání Chance ligy. V obou zvítězili domácí celky Baník Ostrava a Dukla Praha.

Ewerton je klíčovým hráčem Ostravy.

• Ewerton je klíčovým hráčem Ostravy.

Fotbalisté Baníku Ostrava v očekávaném utkání s Libercem potvrdili, že doma se jim v aktuální sezoně daří. I napotřetí totiž získali před domácím publikem všechny tři body. V zápase se Severočechy se o to zasloužil zejména Ewerton. Ten krátce po změně stran nejprve nabil Prekopovi, aby o necelých deset minut později sám po skvělé individuální akci zvýšil na 2:0. Slezané tak v tabulce poskočili na šesté místo, které jim přenechal právě nedělní soupeř Liberec.

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 48. Prekop (Ewerton), 54. Ewerton

Karty: 50. Bernady (OVA), 83. Chaluš (OVA), 90+4. Kubala (OVA) – 51. Kayondo (LIB), 81. Nyarko (LIB), 88. Ševínský (LIB)

Držení míče: 49 % : 51 %.

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 9:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.

Také druhé nedělní utkání šestého kola Chance ligy slibovalo napínavou podívanou, které se necelé dva a půl tisíce diváků na Stadionu Juliska dočkalo. Souboj trenérských legend Petra Rady, který vede domácí Duklu a Františka Straky trénujícího České Budějovice totiž byl pro obě strany nesmírně důležitý.

Od prvních minut zápasu bylo jasné, že by oba týmy chtěly prolomit střelecké trápení, které je v nové sezoně provází. Povedlo se to nakonec ovšem jen domácím Pražanů poté, co se v 58. minutě prosadil Štěpán Šebrle, syn olympijské desetibojaře Romana Šebrleho. O pět minut později zvýšil na 2:0 ranou k tyči Mešanovič. Hrozili také hosté, ale jejich šance úspěšně likvidoval gólman Hruška. Definitivní tečku za vítězstvím Dukly udělal v nastavení Amier, který se ocitl sám před bránou soupeře a zachoval klid.

České Budějovice tak pokračují v mizerném vstupu do sezony a stále nemají na svém kontě ani bod. Dukle se naopak odrazila ode dna a naladila se na další důležitý zápas příští týden s Karvinou.

FK Dukla Praha - SK Dynamo České Budějovice 3:0 (0:0)

Branky: 58. Šebrle, 63. Mešanović (Kozma), 90+1. Ambler (Špatenka)

Karty: 40. Ullman (DUK), 44. Ludvíček (DUK), 80. Kozma (DUK) – 50. Šigut (CEB)

Držení míče: 59 % : 41 %.

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:15.