neděle 19. května 2024

Baník využil dlouhou přesilovku

Karviná deklasovala Liberec. Jablonec porazil Slovácko. Zlín remizoval s Budějovicemi.

Zdroj: Petr Kotala/ fcb.cz

• Střelci (zleva) Ewerton, Abdullahi Tanko a David Buchta před baníkovskou tribunou.
  • Zdroj: Petr Kotala/ fcb.cz

Lahůdkou desátého kola fotbalové ligy byl duel Sigmy Olomouc proti Baníku Ostrava před deseti tisíci diváky. Hosté šli rychle do vedení, pak ještě rychleji dostali šanci hrát více než sedmdesát minut proti deseti a i díky podpoře tří tisíc fanoušků, kteří obsadili celou tribunu za bránou, zvítězili nakonec 3:0.

Karviná vyhrála poprvé od úvodního kola, a to ne jen tak ledajakým způsobem. Liberec rozdrtila 5:2, čímž o celých padesát procent zvýšila svoji střeleckou produktivitu. Pět gólů dala v lize poprvé v historii. Pro staronového kouče Jarábka to je start jako hrom.

Jablonec konečně napodobil všechny ostatní týmy a poprvé v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže zvítězil. Silné Slovácko zdolal doma 2:0 a stejně jako Karviná se vzdálil dnu tabulky.

Tam je zase Zlín, který na vlastním stadionu díky vyrovnání v 85. minutě aspoň remizoval 1:1 s předposledními Českými Budějovicemi.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: fcb.cz