Baník v závěru využil přesilovku, Budějovice znovu dostaly nářez

Ve večerním duelu uzavře čtvrté kolo Chance ligy plzeňská Viktoria Karvinou

Konečně. Hráči Baníku se radují po šťastné trefě v závěru utkání s Hradcem.

• Konečně. Hráči Baníku se radují po šťastné trefě v závěru utkání s Hradcem.

Úvod nedělních zápasů obstaraly Pardubice se Slováckem, celek z Uherského Hradiště vyhrál gólem ze 60. minuty 1:0.

V Ostravě přivítal Baník tým Hradce Králové. O osudu utkání rozhodly tři momenty. Hosté si nejdřív prožili nepříjemné déjà vu, když po týdnu znovu dostali rychlou červenou kartu. Jakub Kučera odešel po zásahu VAR ze hřiště už ve 13. minutě. Hradec si přesto vybojoval v 19. minutě po faulu na Vlkanovu pokutový kopu. Jenže střelu Mihálika doprostřed branky vykopl Markovič.

Domácí se v přesilovce nemohli prosadit, Zadražil chytil několik šancí, ale na šťastnou teč Uchenna z 90. minuty byl krátký - 1:0.

Mladá Boleslav vstoupila do zápasu s Českými Budějovicemi aktivně, brzy se z dálky prosadil Martin Králik, který před sezonou přišel právě z Dynama. A když se na začátku druhé části trefil Vasil Kušej, bylo jasno. Po hodině se navíc trefil střídající Lukáš Mašek, na konečných 4:0 upravil John S.

Už v sobotu Dukla podlehla Jablonci 0:2, Sparta otočila derby s Bohemians a vyhrála 2:1. Teplice získaly první tři body, gólem v nastavení zdolaly Liberec 2:1. A sobotní večerní program uzavřela Slavia kontrolovaným vítězstvím 2:0 s Olomoucí.

Dnešní program uzavře plzeňská Viktoria v utkání s Karvinou.

Chance liga, 4. kolo, nedělní zápasy:

Pardubice - Slovácko 0:1, branka: 60. Ndefe

Baník Ostrava - Hradec Králové 1:0, branka: 90. Aririerisim

Mladá Boleslav - České Budějovice 4:0, branky: 17. Králik, 49. Kušej, 64. Mašek, 79. John S.