Spolek RTW - naše láska, jejich naděje si ale psa k sobě vzít nemůže. "Athosovi hrozí utracení, musí pryč co nejdříve. Pejsek má epilepsii, už změna domova může vyvolat stres a ten zhoršení nemoci. Pokud bude změna taková, že půjde z domova do domova, bude vevnitř a bude mít pozornost, nebude 23 hodin denně sám, určitě to zvládne mnohem lépe, než změnu k horšímu. Tedy v lepším případě naše kotelna, v horším případě venkovní výběh, to pes zevnitř ponese úplně zle a navíc v těchto teplotách," vysvětluje spolek.
Proto je vhodné najít buď domov a nebo dočasnou péči pro Athose tak, aby mohl jít z rodiny do rodiny. ,,Pokud se někdo bojí pozdějších nákladů spojených s epilepsií, tak s tím jsme ochotni jako spolek pomoci," pokračuje spolek.
Athos je zvyklý žít doma s přístupem na zahradu. Žije v rodině s malými dětmi, se kterými neměl nikdy žádný problém. Na epilepsii bere jeden lék denně, který přijímá bez problémů. Záchvat měl jen jednou v životě a od doby, co má léky. se záchvat neopakoval. "Víme, že se hledá domov špatně i zdravým pejskům, ale třeba někoho chytne za srdce," pokračuje spolek.
V současném domově ve Vlašimi Athos nemůže zůstat, protože kousl babičku, která ho šla hladit, když spal a on se lekl. ,,Babička už má nějaké stařecké problémy, takže to neudělala naschvál. Do té doby žil v domě bez problémů s křížencem čivavy, na cvičáku se psy vycházel také. Kočky rád nemá. V případě zájmu piště do zpráv nebo volejte na telefon 724 394 026," dodává spolek.
Pod příspěvkem na Facebooku se objevila bouřlivá diskuse. Řada lidí upozorňuje, že žádný veterinář by neměl usmrtit mladého psa bez zdravotních potíží. To říká i Zákon na ochranu zvířat proti týrání. Podle něj je důvodem k usmrcení zvířete slabost, nevyléčitelná nemoc, těžké poranění, genetická nebo vrozená vada, celkové vyčerpání nebo stáří zvířete, jsou-li pro další přežívání spojeny s trvalým utrpením anebo bezprostřední ohrožení člověka zvířetem, Za porušení zákona hrozí právnické osobě pokuta až půl milionu.