Fico je po operaci stále v ohrožení života. Podívejte se na video ze střelby

Robert Fico se stal terčem atentátu ve městě Handlová ve středním Slovensku. Politik byl transportován do nemocnice v Banské Bystrici, kde podstupil operaci. I po ní je jeho život ohrožen.

1000007773

Robert Fico ležící na zemi krátce po atentátu
Zdroj: X

  • Robert Fico ležící na zemi krátce po atentátu
  • Zdroj: X

Slovenský premiér Robert Fico musel být urychleně transportován do nemocnice poté, co jej ve městě Handlová na postřelil pachatel, který přišel na setkání premiéra s občany. Policie útočníka, kterým je 71letý slovenský spisovatel Juraj Cinbula, krátce po činu zadržela. Atentát potvrdilo i slovenské ministerstvo vnitra s tím, že premiér byl převezen do nemocnice v Banské Bystrici. Tam podstupil akutní operaci a podle slovenských médií je stále ve velmi vážném stavu.

Výstřely padly ve chvíli, kdy se Fico vítal ve městě se svými příznivci. Premiér po útoku upadl na zem. Z té ho okamžitě zvedla ochranka, která jej naložila do nedaleko stojícího auta. Rozsah zranění ani zdravotní stav předsedy slovenské vlády není zatím přesně znám.

Útok už odsoudila celá politická garnitura na Slovensku, včetně opozičních představitelů a prezidentky Zuzany Čaputové. Opozice také už odvolala protivládní demonstraci.

Autor: Jan Skala

Související

GNoD-2SWEAASt-l
Zahraniční

Měli to dokončit, napsal muž na facebook. A jde na tři měsíce za mříže

Robert Fico
Zahraniční

Pozitivní zprávy ze Slovenska. Fico je mimo ohrožení života

GNoZn6VWYAAsG4x
Zahraniční

Cintula jde do vazby. Fico bude muset zatím zůstat v Banské Bystrici

profimedia-0874087756
Zahraniční

Atentátník Cintula je u soudu. Ten rozhoduje o jeho vzetí do vazby