„Malý margay se narodil v polovině ledna. Při první veterinární prohlídce jsme na začátku března zjistili, že se jedná o vitálního samečka,“ uvedla kurátorka chovu savců Oldřiška Kučerová.
Margay dorůstá délky až 80 centimetrů a váží do devíti kilogramů. Žije především na stromech, ale za potravou se vydává i na zem. Má ve srovnání s dalšími kočkovitými šelmami při šplhu několik výhod. Zadní končetiny margayů se mohou vytočit až o 180 stupňů, což jim umožňuje pevnější sevření kmene stromu, po kterém šplhají. Také se jimi dá držet větví a pověsit se na ně, pokud zvíře něco drží v předních tlapách. Kromě toho mohou margayové jako jediné kočky šplhat ze stromů hlavou dolů.
Druhým vzácným mládětem je anolis, který ani nemá v češtině druhové jméno. Plazy z rodu leguánovitých ještěrů z Karibiku chová v České republice pouze brněnská zoo.
Pouze pět zoologických zahrad na světě chová trnuchy, jednou z nich je ta brněnská. „V akváriu
v Tropickém království se prohánějí čtyři malí a ojedinělí rejnoci. Největším mládětem od začátku roku je takin indický. Sudokopytník se narodil v první březnový den přímo ve výběhu,“ říká mluvčí zoo Michal Vaňáč