pondělí 23. září 2024

Ani před domácími diváky Olomouc neprohrála. 2:1 porazila Teplice

Až do třetího kola Chance ligy čekali fanoušci Sigmy Olomouc na představení na domácí půdě. Ani tentokrát je hráči nezklamali, zvítězili nad Teplicemi.

Sigma Olomouc ještě nepoznala porážku.

• Sigma Olomouc ještě nepoznala porážku.

Sigmě se v nové sezoně daří, je na třetí příčce ligové tabulky, ještě nepoznala porážku. Oproti tomu Severočeši se trápí. Dnes se jim sice podařilo skórovat, soupeř se ale trefil víckrát.

Neporazitelnost Sigma ukázala už v jedenácté minutě. K rohovému kopu se postavil Filip Zorvan a míč poslal přesně na hlavu Jiřího Spáčila. Domácí šli rychle do vedení. Houževnatě hrající Olomouc ale vydržela vzdorovat jen tři minuty. Po centru Švandy se trefil Teplický záložník Daniel Trubač. Gólmanovi Koutnému nedal šanci. K výměně stran došlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Krátce po startu druhého poločasu se tribuny na Androvo stadionu opět rozduněly. Marečkova nepřesná rozehrávka doputovala jen ke Klimentovi. Ten po sólo akci nekompromisně zakončoval. Zkušený obránce si bude tuto chybu vyčítat. Pomyslný konec zápasu nastal v 83. minutě, kdy si nechal dát Tsykalo druhou žlutou kartu. Fauloval skórujícího Klimenta, který se po dnešní trefě vyrovnal Boleslavskému Marečkovi na předku tabulky střelců. Další gól už nepadl.

Sigma Olomouc – Teplice, 2:1 (1:1), góly: 11. Spáčil, 53. Kliment – 14. Trubač

Autor: Ondřej Sutnar