čtvrtek 18. července 2024

Američané přestávají pít pivo

Konzumace piva v USA klesá. Američané vypili nejméně zlatavého moku od konce 90. let.

americká piva

Ilustrační foto.
Zdroj: Flickr

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Flickr

V uplynulém roce Američané vypili nejméně piva od roku 1999, uvádí to průmyslová skupina Beer Marketer's Insights (BMI). Spotřebitelé přecházejí k jiným druhům alkoholu i k nealkoholickým alternativám. „Minulý rok byl velmi náročný pro pivní průmysl,“ uvedl David Steinman, viceprezident a výkonný redaktor BMI. Poprvé od roku 1999 klesl počet barelů piva v USA pod 200 milionů.

Na nižší spotřebě piva měla podíl i protestní akce kolem piva Bud Light. Bojkot populárního piva začal poté, co pivovar angažoval k propagaci svého moku transsexuální influencerku Dylan Mulvaney. Steinman však zdůrazňuje, že tento bojkot poškodil především Bud Light, ale na celkovém propadu konzumace má jen nepatrný podíl.

I přes pokles objemu spotřeby zůstávají největší pivovary finančně odolné díky rostoucím cenám, které následovaly inflaci v USA. Zároveň dochází ke změně preference zákazníků směrem k dražším značkám, zejména dovozům jako mexickému Modelo Especial, které se v roce 2023 stalo nejoblíbenějším pivem v Americe. I když se celková spotřeba snížila, tržby a zisky pivovarů rostou.

Autor: Šimon Mitro
Zdroj: NBC News

Související

vlna veder USA
Zahraniční

Léto v USA dosáhlo extrémních teplot, ukazuje mapa NASA

profimedia-0890556757
Zahraniční

Opatření se vyplatila. Policie zatkla muže, co chtěl střílet na sjezdu republikánů

Joe Biden
Zahraniční

Biden má covid. I přes mírné příznaky musí dočasně přerušit kampaň

profimedia-0890402585
Zahraniční

Paříž před OH: Opilec najel autem do baru, jinde chtěl střílet mladý neonacista