neděle 3. března 2024

Alkoholička strčila kočárek se synkem před auto, další svoje děti pokousala

Žena z Prostějova se opila tak, že svému dvouletému synovi v hospodě nadávala, bila jej pěstmi a nakonec kočárek s ním strčila před projíždějící auto. Soud ji poslal na pět let do vězení.

Opilá_matka

Ilustrační foto.
Zdroj: Městská policie Ostrava

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Městská policie Ostrava

Pět let vězení, to je trest, který si bude muset odpykat 45letá žena z Prostějova za chování k dvouletému synovi, kterého téměř zabila. I s kočárkem se usadila v jedné z prostějovských náleven. Když už byla notně alkoholem posilněná, začala dvouletému chlapečkovi sprostě nadávat a bít ho. Když ji výčepní z hostince vyhodil, posadila chlapce do kočárku a strčila jej do silnice. Přímo před projíždějící auto. „Zabij mě i to děcko,“ zařvala na řidiče, ten ale stačil rychle zareagovat a strhl řízení. I když jel podle znalců třicetikilometrovou rychlostí, v případě srážky mohlo vše dopadnout fatálně.

Žena má problémy s alkoholem i chováním už delší dobu. Kromě dvouletého chlapečka má ještě čtyři další děti, ty jí úřady odebraly z péče. V minulosti už stála před přestupkovou komisí za to, že dvě z nich pokousala. Proti dnešnímu verdiktu se obžalovaná na místě odvolala, případ tak bude posuzovat Vrchní soud v Olomouci.

Autor: Jan Skala

Související

irská whiskey
Světové dny Alkohol

Den irské whisky

justice
Krimi

Mladý recidivista z Brna dostal dva roky. Do vězení jde kvůli 60 korunám

profimedia-0852305743
Krimi

Tenisoví pohlaváři jsou ve vazbě. Škoda zatím vyšplhala k 15 milionům korun

50718177238_53cc783ece_b
Zahraniční

Česká republika a další země požádaly unii o sankce za smrt Navalného