Akta X po Česku přinese komediální série To se vysvětlí, soudruzi!

Vyšetřování paranormálních jevů v 80. letech v Československu odhalí komediální seriál To se vysvětlí, soudruzi! z dílny České televize.

Záběr ze seriálu To se vysvětlí, soudruzi!

Záběr ze seriálu To se vysvětlí, soudruzi!
Zdroj: ČT

  • Záběr ze seriálu To se vysvětlí, soudruzi!
  • Zdroj: ČT

Do světa paranormálních jevů a tajemných událostí během 80. let zavede diváky nový seriál České televize To se vysvětlí, soudruzi!. Osm neobvyklých případů budou zkoumat dvě rozdílné dvojice. Tým vědců v čele s Jiřím Macháčkem a Janem Cinou se bude snažit najít vliv paranormálních jevů, zatímco agenti StB, ztvárnění Annou Fialovou a Leošem Nohou, budou hledat racionální vysvětlení.

Seriál by měl kombinovat žánry včetně komedie, detektivky, parodie, sci-fi a hororu. „Je to unikátní seriál díky mixu hned několika žánrů. Navíc s úžasným hereckým obsazením a množstvím případů, které by nás nikdy nenapadlo, že bude někdo na obrazovkách vyšetřovat,“ říká spoluproducent a režisér Matěj Chlupáček. „Scenáristé se volně inspirovali realitou. Ústav zkoumající paranormální jevy v komunistickém Československu skutečně existoval a případy, kterými se zabýváme, mají určité kořeny v pravdě. O to zábavnější to celé je,“ doplňuje režisér Michal Samir.

Kromě výše zmíněných herců si v seriálu zahráli také Darija Pavlovičová, Lenka Termerová či Michal Kern. Seriál je doplněn vizuální stylizací a speciálními efekty, které dávají příběhu jedinečný nádech. Herec Jiří Macháček popisuje seriál jako dojemný lidský příběh, který se prolíná s vyšetřováním paranormálních jevů. První epizodu uvede ČT1 v neděli 3. března ve 20:10. Seriál bude dostupný také v iVysílání.

Autor: Šimon Mitro

Související

profimedia-0888773199
Domácí Česká politika

Opozici se nepodařilo zamítnout návrh na zvýšení koncesionářských poplatků

Kavčí_hory_ČT_hlavní_budova_1
Domácí

Koncesionářské poplatky půjdou nahoru. Měsíčně si lidé připlatí 25 korun

profimedia-0783193222
Domácí

Novák je opět předsedou Rady ČT

Netflix
Film a TV Streaming

Na kolik vás vyjdou streamovací služby?