9. kolo TELH: Litvínov opět vyhrál, Vítkovice vystřídaly na dně tabulky Plzeň

Litvínov zvítězil už po osmé za sebou. Plzeň se dostala ze dna a Vítkovice se tam naopak propadly

Hráči Litvínova se radovali z osmé výhry v řadě

• Hráči Litvínova se radovali z osmé výhry v řadě

Plzeň – Vítkovice 1:0

V zápase se utkaly dva týmy, kterým se nedaří. O vítězství rozhodl v 48. minutě Dujsík, který se poprvé trefil v dresu Indiánů. Vítkovice vystřídaly na dně tabulky právě Plzeň, která je předposlední.

Sparta Praha – Liberec 1:4

Sparta podruhé v sezoně prohrála v základní hrací době. Po prohře s Kometou tentokrát nestačila na liberecké Tygry, kterým podlehla 1:4. Pražský klub tak ztrácí na nejlepší dva týmy čtyři body. Liberec vyhrál potřetí v řadě a s třinácti body je v tabulce sedmý.

Mladá Boleslav – Kladno 3:4

Čerstvá posila Radek Smoleňák se Kladnu vyplácí. V utkání vstřelil dvě branky a rozhodl o vítězství Rytířů nad Bruslaři. Mladá Boleslav prohrála už počtvrté v řadě.

Kometa Brno – Olomouc 3:2 p

Moravský duel se rozhodl až v prodloužení. V něm vstřelila Kometa góly dokonce dva, ale jen jeden byl uznán. Branku po trestném střílením rozhodčí po zhlédnutí videa odvolal. Zápas Brno rozhodlo o něco později v přesilové hře.

Třinec – Karlovy Vary 5:1

Gólman Frodl nemohl kvůli zranění nastoupit, proto se do karlovarské branky postavil Vladislav Habal, který ale neměl dobrý začátek a po devadesáti vteřinách lovil puk ze sítě. Domácí sice vyrovnali, ale vzápětí opět vedli Oceláři, kteří následně vstřelili Západočechům další tři góly.

Litvínov – České Budějovice 4:3

Litvínov vyhrál už po osmé v řadě a je v extraligové tabulce na druhém místě za Pardubicemi, ovšem jen kvůli horšímu skóre.

Mountfield HK – Pardubice 2:4

V sestavě Pardubic se poprvé po svém návratu do Čech představil Martin Kaut, který v zápase hned skóroval. I díky jeho trefě Dynamo vyhrálo a stále se drží na prvním místě tabulky.