3:0. Basketbalisté Bostonu jsou krůček od historického zápisu

Celtics dokázali vyhrát v Dallasu i třetí duel finálové série

Celtics si poradili. Boston vyhrál v Dallasu a vede 3:0 na zápasy.

• Celtics si poradili. Boston vyhrál v Dallasu a vede 3:0 na zápasy.

Stačí už jen jediný krok a Boston vstoupí do historie. Celtics po výhře 106:99 na palubovce soupeře vedou 3:0 na zápasy a mají hned čtyři mečboly. Pokud jeden z nich zvládnou, stanou se nejúspěšnějším týmem v dějinách NBA. Získali by totiž 18. titul a osamostatnili by se v čele historických tabulek.

Texaský duel nabídl kromě druhé čtvrtiny plno zvratů. Dallas rychle získal 13bodový náskok, který ještě do závěru první části prohospodařil. Druhá čtvrtina byla vzácně vyrovnaná.

Ve třetím dějství ztratili domácí Mavericks zápas. Ještě vedli 59:58, jenže pak začal řádit Jaylen Brown a Boston odskočil na 65:78. Hosté pak v úvodu poslední čtvrtiny navýšili rozdíl na 21 bodů a - přestali hrát.

Dallas vycítil šanci a velkolepou stíhací jízdou (22:2) snížil necelé čtyři minuty před koncem na rozdíl jediného bodu 92-93.

Jenže v závěru se hosté uklidnili a vyfaulovala se domácí hvězda Luka Dončič. „Byli jsme hodně blízko. Měli jsme dobrou šanci. Moc mě mrzí, že jsem pak nemohl být na hřišti," litoval slovinský basketbalista.

Boston si konec duelu pohlídal. „Hlavní je být odolný a být schopen odpovědět na šňůru soupeře. A to se nám dnes povedlo. Takové výhry jsou hodně cenné," pochvaloval si nejlepší střelec týmu Jayson Tatum s 31body.

Domácím tak nepomohl ani probuzený střelec Kyrie Irving s 35 body.

Mavericks se pokusí oddálit konec série v sobotu 15. června od půl třetí ráno, znovu na domácí palubovce. Úplná otočka je ale nepravděpodobná. Nikdy v historii NBA se ještě nestalo, že by tým otočil sérii ze stavu 0:3.

NBA, finále play-off, 3. zápas: Dallas – Boston 99:106, stav série 0:3