čtvrtek 19. září 2024

23. kolo TELH: Sparta vyhrála s Vítkovicemi, Mladá Boleslav opět na dně

Sparta v zaplněné aréně porazila Litvínov. Pardubice vyhrály snadno nad Boleslaví a Hradec otočil zápas.

Sparta vyhrála nad Litvínovem

Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

• Sparta vyhrála nad Litvínovem
  • Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

SPARTA PRAHA – LITVÍNOV 3:1

Téměř vyprodaná O2 arena zažila souboj brankářských dvojek, ve kterém se z výhry radoval domácí Kořenář. Sparta bodoval posedmé za sebou a na vedoucí Pardubice ztrácí pět bodů.

HRADEC KRÁLOVÉ – OLOMOUC 5:3

Olomouc vedla po čtyřech minutách o dvě branky, jenže o moc víc už toho ze sebe nedokázala dostat. Zato Mountfield se dostal do hry a zápas otočil z 0:2 na konečných 5:3.

KOMETA BRNO – ŠKODA PLZEŇ 4:1

Daniel Gazda se velkou měrou podílel na vítězství Komety, když Indiánům vstřelil dvě branky. Fanoušci viděli v poslední třetině hokejovou bitku. Pospíšil s Pourem se poprali po zákroku Jana Ščotka na Jiříčka, který zasáhl mladého hokejistu do oblasti krku a hlavy. Ščotka zápas nedohrál, když dostal trest pět minut a do konce zápasu.

LIBEREC – VÍTKOVICE 2:1

Vítkovičtí hráči chtěli konečně po pěti prohrách bodovat. Na vítěznou vlnu se chtěl dostat i Liberec, který dvakrát po sobě prohrál. Tygři si vytvořili jednogólový náskok. Vítkovicím se ale se štěstím podařilo vyrovnat po střele Lakatoše. Neradovali se ale nadlouho. Po necelých dvou minutách už zase vedli domácí. Vítkovice se usadily na předposledním místě tabulky.

MLADÁ BOLESLAV – PARDUBICE 1:4

Silné Pardubice jeli do Boleslavi v roli favoritů a svoji pozici také obhájili. Boleslav se s osmnácti body dělí s Vítkovicemi o dno tabulky. Ridera má ale dvě utkání k dobru.

TŘINEC – KLADNO 4:3 po prodloužení

Kladno proti Ocelářům dvakrát vedlo, a to vždy zásluhou lotyšského útočníka Tralmakse. Třinec se dostal do vedení díky ráně Voženílka, ale deset minut před konečným hvizdem mladík Ticháček vyrovnal. Zápas rozhodlo až prodloužení, ve kterém rozhodl neúmyslným kopem kotouče do branky Voženílek.