17letý Menšík si zahraje US Open

Český mladík ve třetím kole kvalifikace porazil kamaráda Koláře.

Jakub Menšík (zády) a Zdeněk Kolář.

• Jakub Menšík (zády) a Zdeněk Kolář.

Nejšťastnějším českým tenistou týdne končícího 27. srpnem je Jakub Menšík. Borec, kterému bude v pátek pouhých osmnáct let, si totiž zahraje hlavní soutěž US Open.

V posledním kole kvalifikace zdolal svého krajana a dobrého kamaráda Zdeňka Koláře 7:5 a 6:4.

V rozhovoru pro Tenisový svět pak se smíchem říkal: „Držím český prapor! Mrzí mě, že jsem z kvalifikace prošel sám, na druhou stranu jsem samozřejmě rád. Snad ten prapor budu držet dál i v hlavní soutěži.“

Všech pět českých žen vypadlo hned v prvním kole kvalifikace. Z pěti mužů prošli tři do druhého kola, potom všichni až do třetího, ale tam už – i proto, že dva hráli proti sobě – zvítězil jen Menšík. Tomáše Macháče porazil 7:6(5), 6:2 Chorvat Gojo.

Jiří Lehečka ve svém prvním finále dvouhry na okruhu ATP neuspěl. V americkém Winston-Salemu prohrál s Argentincem Báezem 4:6, 3:6.

V pondělí se na US Open představí hned sedm Čechů včetně Lehečky a Menšíka.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: usopen.org