Spotřeba vína po celém světě výrazně klesá. Mladým lidem moc nechutná
V loňském roce se po celém světe prodalo nejméně vína za posledních šedesát let, kolem 214 milionů hektolitrů. Oproti roku 2023 jeho spotřeba klesla o tři procenta.
V loňském roce se po celém světe prodalo nejméně vína za posledních šedesát let, kolem 214 milionů hektolitrů. Oproti roku 2023 jeho spotřeba klesla o tři procenta.
Že se narodí dvojčata, v práci vás povýší na post ředitele nebo na ulici najedete pětitisícovku, je mnohem pravděpodobnější, než že vyhrajete jackpot. I přes to, že je šance mizivá, občas se někomu poštěstí. Stejně jako bezdomovci z Kalifornie.
Analýza několika výzkumů vyvrací fenomén digitální demence u starších lidí. Používaní digitálních technologií naopak jejich kognitivní pokles zbrzďuje a pomáhá jím trénovat mozek.
Nový registrační sytém odhalil, že Nizozemské reprodukční kliniky dlouhodobě porušují základní pravidlo a využívají sperma od stejného dárce víckrát, než je povolené.
Vědcům se po několika letech podařilo identifikovat původ mohutné lidské čelisti s velkými silnými stoličkami nalezené rybáři u pobřeží Tchaj-wanu. Jde prý o nejúplnější fosilii zatím nepříliš prozkoumaného pravěkého člověka Denisovana.
54letá Towana Looney z Alabamy, které selhává ledvina, si užila čtyři měsíce bez dojíždění na dialýzu. Chirurgové ji totiž implantovali geneticky upravenou prasečí ledvinu, která dokázala po nějaký čas plně nahradit tu nemocnou.
Velká Británie zpřísnila opatření proti šíření slintavky a kulhavky. O víkenduvláda vydala zákaz dovozu jakýchkoliv masných a mléčných výrobků ze všech zemí Evropské unie.
Toxické pesticidy se nachází ve vodě, půdě, plodinách i v ovzduší. Nyní vědci přichází se zjištěním, že jejich velké množství obsahuje také prach v domácnostech.
Lidé na pohotovosti čekají na ošetření obvykle až 12 hodin. Na běžné kontroly i plánované operace si počkají i víc než rok. Téměř každý druhý potřebuje pomoc psychologa, nebo psychiatra. Ti mají také nekonečně dlouhé čekací doby.
Francouzští mniši z Cisterciáckého řádu vyráběli ve středověku obaly knih z tulení kůže. Do jakého materiálu díla vázali, nejspíš vůbec nevěděli. Pravděpodobně si mysleli, že jde o kůže jelení, nebo kančí.